0

Michałki 2020 – objazd trasy

Po komunikacie o odwołaniu Michałków 2020 spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem wśród stałych bywalców. Wielu podsuwało pomysł, aby mimo wszystko zrobić jakieś nieformalne michałkowe spotkanie. Dla najzagorzalszych fanów postanowiliśmy dokończyć znakowanie nowych fragmentów trasy i zaproponować wspólny przejazd. Proponujemy rozpoczęcie wycieczki lub wyścigu w niedzielę 20 września o godzinie 11.00 na boisku w Dębogórze. W zależności od woli uczestników będzie to przejazd rekreacyjny lub mocny trening po trasie Mini lub Mega. Chcielibyśmy przygotować trochę picia i czegoś do uzupełnienia kalorii, więc chętnych proszę o info pod postem, że wybieracie się. Oczywiście nie ma żadnych opłat, zapisów itp. To po prostu spontaniczne spotkanie, może ciut moderowane.

Miejsce: Dębogóra (powiat czarnkowsko-trzcianecki)
https://goo.gl/maps/5wHVkRfSkYtERxJm9

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2020 – odwołane

Zapowiadając Michałki 2020, pisałem o wielu zmianach. Rzeczywistość nas przerosła i nie mamy dobrych wiadomości. Michałki 2020 nie odbędą się . W obecnej sytuacji nie da się zorganizować Michałków-jakie znacie. Dla miłośników i ciekawych nowej trasy, postaramy się do września ostatecznie oznakować trasę, aby można było z nią się zmierzyć w każdej chwili . Jeśli będziemy planować jakiś nieformalny przejazd, podamy tę wiadomość w sieci.

Przepraszam zawiedzionych i poczekajmy na lepsze czasy.

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2020 – Zapisy wstrzymane

Michałkowi Przyjaciele chciałem Was poinformować, że nie uruchomimy zapisów od Wielkanocy.

Jednak, jeszcze nie poddajemy się. Trasa wytyczona, częściowo oznakowana. Będziemy dalej znakować, aby we wrześniu być gotowymi do przeprowadzenia Michałków. A jak będzie, czas pokaże.

Dbajcie o siebie i do następnego komunikatu.

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2020 – Duże zmiany

Cześć Michałkowi Przyjaciele.

To już dwadzieścia lat od pierwszych Michałków, które odbyły się 29 września 2001 roku w Dębogórze, niedaleko Wielenia. Wystartowało wówczas 63 zawodników w wyścigach na 7,5 kilometrowych pętlach. Pierwsi uczestnicy mówili o super okolicy do uprawiania MTB i wracali zadowoleni z imprezy. No i  potoczyło się… Po trzech spotkaniach w Dębogórze, wsłuchując się w oczekiwania uczestników, zmieniliśmy formułę na Maraton MTB i przenieśliśmy zawody do Wielenia, skąd w roku 2004 wystartował pierwszy w Wielkopolsce maraton MTB. Prawdziwy maratoński dystans 112 km dawał w kość. Był też dystans krótszy około 70 kilometrowy. Po kolejnych edycjach dodaliśmy trzeci najkrótszy dystans. Trzy dystanse ewoluowały. Najdłużej utrzymał się podział na 100, 57, około 37 km.  Obecnie m.in. ze względu na pewne bariery organizacyjne, postanowiliśmy wrócić do korzeni. Przenosimy start i metę do Dębogóry.  19 września zaproponujemy Wam dwa dystanse: Mini, na prośbę tych mniej wyjeżdżonych, 26 km, z 230 m przewyższenia oraz Mega, który składa się najpierw z odcinka mini a dalej poprowadzony jest po najciekawszych fragmentach pierwszych Michałków i poprzedniej maratońskiej trasie giga. Będzie miał 63 km i 700 m przewyższenia. Zdaję sobie sprawę, że dotychczasowi „Giganci” będą czuli pewien niedosyt, ale zapewniam: aż tak łatwo nie będzie. Dla stałych bywalców, większość tras znajoma, jednak będzie kilka nowych atrakcji i niespodzianek. Bez asfaltu. Trasa to leśne ścieżki i bez ścieżki, pola, trochę szutrów, piach, błoto, korzenie. Na pewno nie wszyscy całość pokonają z siodła. Chciałbym, aby impreza utrzymała swój klimat i poziom organizacyjny. W związku z tym zorganizujemy również zawody dla dzieci, będzie elektroniczny pomiar czasu i tu zmiana na maratonczykpomiarczasu.pl. Będzie katering i sławne drożdżówki. Poprosimy naszych stałych od zawsze sponsorów o fajne nagrody oraz zorganizujemy tombolę. Oczywiście bez Pana redaktora Piotra Kurka, krótko mówiąc, się nie obejdzie. Wprowadzimy parę pomysłów proekologicznych, ale o tym napiszę kiedy indziej. My, już od jakiegoś czasu zabraliśmy się do organizacji, a wy trenujcie i czekajcie do zapisów, które tradycyjnie postaramy się uruchomić na Wielkanoc. Niedługo zamieścimy na www.maraton.wielen.pl – Regulamin. Już teraz dodam, ze będzie limit przyjęć oraz zróżnicowane kwoty startowego. Nie będzie drożej.

Myślę, że jubileuszowe  Michałki, dla miłośników MTB, mogą być nadal atrakcyjne .

Tomasz Kaczmarek