0

Podsumowano wieleński maraton kolarski „MICHAŁKI 2014”

Niespełna miesiąc po jedenastym ogólnopolskim maratonie w kolarstwie górskim cross- country Michałki 2014 Wieleń odbyło się podsumowanie imprezy. Spotkanie organizatorów oraz przedstawicieli instytucji wspierających, wolontariuszy i sponsorów imprezy odbyło się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wieleniu. W imieniu głównego organizatora imprezy Prezes UKS „Płomień” Wieleń- Tomasz Kaczmarek złożył podziękowania osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznego maratonu. Corocznie ponad sto osób jest bezpośrednio zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia. Oprócz licznego grona wolontariuszy silnego wsparcia udzielają organizatorom sponsorzy imprezy, dzięki którym wieleński maraton może zaoferować startującym zawodnikom walkę na trasie wyścigu o cenne nagrody. W tegorocznej imprezie udział wzięło 596 zawodników. Prezes podkreślił, że główny cel jaki przyświecał organizatorom w pierwszych „Michałkach”- popularyzacja sportu rowerowego wśród mieszkańców naszego regionu został osiągnięty. W tegorocznej edycji wystartowało ponad osiemdziesięciu zawodników z terenu powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego. Silne reprezentacje wystawiły również firmy, które są sponsorami tytularnymi imprezy: Thule i Brenderup. Obecny na podsumowaniu Prezes Firmy Brenderup Wieleń Tomasz Kurowski przekazał na ręce p. Tomasza Kaczmarka koszulkę kolarską Teamu Brenderup. Organizatorzy z dużym zadowoleniem odnotowali po raz DSC02979_tn10kolejny znaczny wzrost uczestników wśród najmłodszych adeptów kolarstwa. W zawodach dla dzieci rozegranych na stadionie udział wzięło 163 młodych kolarzy. Oprócz rekordu frekwencji został pobity rekord trasy na „Giga”- zwycięzca Andrzej Kaiser uzyskał czas 3:31:10. Niespodzianką tegorocznej edycji były dwa trony dla zwycięzców na giga, dla mężczyzny i kobiety. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dekorowani byli na tle ścianki z logami firm sponsorujących i instytucji wspierających imprezę. Continue Reading

0

Michałki 2014 – Podsumowanie

W dniu 13 października 2014 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie kończące XI edycję ogólnopolskiego maratonu w kolarstwie górskim cross- country „MICHAŁKI – Wieleń 2014.” Będzie to okazja do podsumowania minionego wydarzenia sportowego, a także złożenia podziękowań osobom i jednostkom zaangażowanym w przygotowanie maratonu. Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Marka Woźniaka. Miejscem spotkania w gronie organizatorów i współorganizatorów, przedstawicieli firm i instytucji wspierających, wolontariuszy będzie Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego w Wieleniu. Bądźcie w tym dniu z nami – cyklistami !

z pozdrowieniem sportowym
Tomasz Kaczmarek
Prezes UKS „Płomień” w Wieleniu

0

Michałki 2014 – Zawody rowerowe dla dzieci

Łącznie w zawodach rowerowych dla dzieci „Michałki 2014” udział wzięło 163 zawodników.

Kategoria: Dziewczynki i Chłopcy (1-6 lat) – Rocznik 2008 i młodsi

  1. Marieta Duhr – Wieleń
  2. Marcel Mallach – Wrzeszczyna
  3. Katarzyna Mądrawska – Folsztyn

Kategoria: Dziewczynki (7-9 lat) Rocznik 2005-2007

  1. Natalia Grześkowiak – Krzyż Wlkp.
  2. Nadia Zarańska – Piła
  3. Julia Grześkowiak- Krzyż Wlkp.

Continue Reading

0

Michałki 2014 – wyniki

Na królewskim (100km) dystansie, niekwestionowanie najlepszy był Andrzej Kaiser, i to on miał przyjemność usiąść na naszym wiklinowym tronie. Wśród kobiet, co nie było zaskoczeniem, najlepsza okazała się Magdalena Hałajczak. Oboje zawodników reprezentuje ten sam team, EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC. Na dystansie MEGA najlepszy był Michał Górniak, z DUDA-CARS RYBCZYNSKI MTB-TEAM. Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowała się  z Małgorzata Zellner EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC. Na najkrótszym dystansie, MINI, jako pierwszy do mety dojechał Remigiusz Gil z KOKODA TEAM GIL. Najlepszą kobietą była Anna Sagan z LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE.

Oto wyniki:
MINI
MEGA 
GIGA

0

Michałki 2014 – Opis trasy

Jedziemy Tomkiem czyli znaki na białym tle. Strzałka i duże M.

Przeważnie na drzewach na stałe, czasmi tabliczki, również krawaty.

Start na stadionie o godzi 10.00 na dystansy Giga i Mega, a o 10.30 na dystans Mini.

Ze stadionu spokojnie, honorowo do przejazdu kolejowego. Dopiero gdy wszyscy kolarze przejadą tory, wówczas start ostry.

Na początek szosa ponad 2km, potem w prawo w las mieszany. Uwaga na badyle.

Na piątym kilometrze w tzw Trójkącie Bermudzkim jedziemy prosto ( a nie skręcamy w lewo żółtymi znakami). Będzie taśma i człowiek. Oznakowania od tego miejsca czerwonymi strzałkami z literką M na białym tle. Będą służby kierunkowe.

Cały czas lasem, stawy i wyjazd piaszczysty Continue Reading

0

Rower marki Kross

Już tradycyjnie ten piękny rowerek, marki Kross, ufundowany przez przyjaciela Michałków, Pana dr. Marka Słomczyńskiego, będzie nagrodą w konkursie dla dzieci na Michałkach 2014.
dsc_3219-1