0

Michałki 2020 – objazd trasy

Po komunikacie o odwołaniu Michałków 2020 spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem wśród stałych bywalców. Wielu podsuwało pomysł, aby mimo wszystko zrobić jakieś nieformalne michałkowe spotkanie. Dla najzagorzalszych fanów postanowiliśmy dokończyć znakowanie nowych fragmentów trasy i zaproponować wspólny przejazd. Proponujemy rozpoczęcie wycieczki lub wyścigu w niedzielę 20 września o godzinie 11.00 na boisku w Dębogórze. W zależności od woli uczestników będzie to przejazd rekreacyjny lub mocny trening po trasie Mini lub Mega. Chcielibyśmy przygotować trochę picia i czegoś do uzupełnienia kalorii, więc chętnych proszę o info pod postem, że wybieracie się. Oczywiście nie ma żadnych opłat, zapisów itp. To po prostu spontaniczne spotkanie, może ciut moderowane.

Miejsce: Dębogóra (powiat czarnkowsko-trzcianecki)
https://goo.gl/maps/5wHVkRfSkYtERxJm9

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2020 – odwołane

Zapowiadając Michałki 2020, pisałem o wielu zmianach. Rzeczywistość nas przerosła i nie mamy dobrych wiadomości. Michałki 2020 nie odbędą się . W obecnej sytuacji nie da się zorganizować Michałków-jakie znacie. Dla miłośników i ciekawych nowej trasy, postaramy się do września ostatecznie oznakować trasę, aby można było z nią się zmierzyć w każdej chwili . Jeśli będziemy planować jakiś nieformalny przejazd, podamy tę wiadomość w sieci.

Przepraszam zawiedzionych i poczekajmy na lepsze czasy.

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2020 – Zapisy wstrzymane

Michałkowi Przyjaciele chciałem Was poinformować, że nie uruchomimy zapisów od Wielkanocy.

Jednak, jeszcze nie poddajemy się. Trasa wytyczona, częściowo oznakowana. Będziemy dalej znakować, aby we wrześniu być gotowymi do przeprowadzenia Michałków. A jak będzie, czas pokaże.

Dbajcie o siebie i do następnego komunikatu.

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2020 – Duże zmiany

Cześć Michałkowi Przyjaciele.

To już dwadzieścia lat od pierwszych Michałków, które odbyły się 29 września 2001 roku w Dębogórze, niedaleko Wielenia. Wystartowało wówczas 63 zawodników w wyścigach na 7,5 kilometrowych pętlach. Pierwsi uczestnicy mówili o super okolicy do uprawiania MTB i wracali zadowoleni z imprezy. No i  potoczyło się… Po trzech spotkaniach w Dębogórze, wsłuchując się w oczekiwania uczestników, zmieniliśmy formułę na Maraton MTB i przenieśliśmy zawody do Wielenia, skąd w roku 2004 wystartował pierwszy w Wielkopolsce maraton MTB. Prawdziwy maratoński dystans 112 km dawał w kość. Był też dystans krótszy około 70 kilometrowy. Po kolejnych edycjach dodaliśmy trzeci najkrótszy dystans. Trzy dystanse ewoluowały. Najdłużej utrzymał się podział na 100, 57, około 37 km.  Obecnie m.in. ze względu na pewne bariery organizacyjne, postanowiliśmy wrócić do korzeni. Przenosimy start i metę do Dębogóry.  19 września zaproponujemy Wam dwa dystanse: Mini, na prośbę tych mniej wyjeżdżonych, 26 km, z 230 m przewyższenia oraz Mega, który składa się najpierw z odcinka mini a dalej poprowadzony jest po najciekawszych fragmentach pierwszych Michałków i poprzedniej maratońskiej trasie giga. Będzie miał 63 km i 700 m przewyższenia. Zdaję sobie sprawę, że dotychczasowi „Giganci” będą czuli pewien niedosyt, ale zapewniam: aż tak łatwo nie będzie. Dla stałych bywalców, większość tras znajoma, jednak będzie kilka nowych atrakcji i niespodzianek. Bez asfaltu. Trasa to leśne ścieżki i bez ścieżki, pola, trochę szutrów, piach, błoto, korzenie. Na pewno nie wszyscy całość pokonają z siodła. Chciałbym, aby impreza utrzymała swój klimat i poziom organizacyjny. W związku z tym zorganizujemy również zawody dla dzieci, będzie elektroniczny pomiar czasu i tu zmiana na maratonczykpomiarczasu.pl. Będzie katering i sławne drożdżówki. Poprosimy naszych stałych od zawsze sponsorów o fajne nagrody oraz zorganizujemy tombolę. Oczywiście bez Pana redaktora Piotra Kurka, krótko mówiąc, się nie obejdzie. Wprowadzimy parę pomysłów proekologicznych, ale o tym napiszę kiedy indziej. My, już od jakiegoś czasu zabraliśmy się do organizacji, a wy trenujcie i czekajcie do zapisów, które tradycyjnie postaramy się uruchomić na Wielkanoc. Niedługo zamieścimy na www.maraton.wielen.pl – Regulamin. Już teraz dodam, ze będzie limit przyjęć oraz zróżnicowane kwoty startowego. Nie będzie drożej.

Myślę, że jubileuszowe  Michałki, dla miłośników MTB, mogą być nadal atrakcyjne .

Tomasz Kaczmarek

0

Michałki 2019 – Wyniki dzieci

Pełne wyniki: 1-6, 7-9, 10-12, 13-15

Kategoria dziewczynki 1-6 lat

1Górniak Maria2013Poznań011
2Piochacz Gabriela2013Wieleń023
3Paszkiewicz Zofia2014Murowana Goślina013

Kategoria chłopcy 1-6 lat

1Babiak Bartosz2013Pęckowo040
2Pertek Oscar2013Komorniki049
3Witka Michał2014Wieleń053

Kategoria dziewczynki 7-9 lat

1Malach Maja 2010Wrzeszczyna 065
2Dhur Marcelina2012Wieleń063
3Graś Lena2010Krzyż 078

Kategoria chłopcy 7-9 lat

1Piochacz Julian2012Wieleń109
2Nowak Seweryn2010Wieleń093
3Czupryniak Szymon2010Wizany105

Kategoria dziewczynki 10-12 lat

1Wierzbińska Ada2007Opalenica135
2Dmitrzuk Julia2007Wieleń131
3Komorowska Aleksandra2007Wieleń128

Kategoria chłopcy 10-12 lat

 1Jurczak Bartosz2007Wieleń159
 2Brząkała Filip2007Łąkie164
 3Grembowski Sławomir2008Wieleń169

Kategoria dziewczynki 13-15 lat

1Skiba Dominika2004Łąkie182
2Zielińska Zofia2005Wronki183
3Malach Amelia2006Wrzeszczyna181

Kategoria chłopcy 13-15 lat

1Adamowski Mateusz 2005Łąkie195
2Cierpikowski Franciszek2006Wałcz197
3Chudy Jakub2005Wieleń196

0

Michałki 2019 – Ważne informacje

Start honorowy Mega i Giga punktualnie o 10.00 ze stadionu do przejazdu przez tory kolejowe. Nie wolno wyprzedzać zawodników z pierwszej linii oraz pilota wyścigu na motocyklu.

Identyczna sytuacja z dystansem Mini który wystartuje o godzinie 10.30.

Oba wyścigi jadą drogą powiatową 123 zamkniętą przez Policję i po dwóch kilometrach skręcają w prawo do lasu. Proszę zachować ostrożność ze względu na dużą prędkość i znaczne zwężenie drogi. Następnie cały czas wg. znaków na żółtym tle. Na 5,5 km skręcamy po żółtych w lewo i rozpoczyna się niewielki podjazd. Na 9 km następuje rozjazd: zawodnicy Giga skręcają w lewo i mają na to czas do 10.30. Po tej godzinie można już tylko jechać prosto na dystans Mega oraz Mini.

Zawodnicy dystansu Giga przejeżdżają wieś Dębogóra dalej w stronę Kuźnicy Żelichowskiej do Żelichowa. Jest to dość wymagający odcinek, proszę zachować ostrożność zwłaszcza na podmokłych fragmentach. W Żelichowie punkt żywieniowy na krótkim odcinku asfaltowym zachować ostrożność ze względu na lokalny ruch samochodowy. Dalej pętla wokół Żelichowa. Następnie do Gieczynka, proszę zachować ostrożność ze względu na lokalny ruch przy gospodarstwach rolnych.

Przecinamy drogę 177 zabezpieczoną przez Policję i dalej w Dzierżążnie Małym na 47 km znajduje się punkt żywieniowy. Od 49 km zaczyna się dość trudna łąka z dziurami po bobrach, następnie bardzo ciekawy fragment z licznymi podjazdami i zjazdami i zwrotami akcji aż do 63 km gdzie nastąpi połączenie z dystansem Mega.

Natomiast zawodnicy Mega i Mini od 9 km jadą tą sama trasą aż do 13 km gdzie nastąpi oznaczony rozjazd: Mini w prawo a Mega w lewo. Mega następnie do Dzierżążna gdzie następuje przejazd przez szosę 177 zabezpieczony przez Policję i po 500 m jest punkt żywieniowy.  Za punktem w prawo, przez pola i od około 19 km ciekawy, bardzo urozmaicony fragment (należy uważać na głębokie koleiny) i częste zwroty akcji. Na 23 km następuje połączenie z Giga.

I od tego połączenia dwie trasy do mety jadą identycznie. Dojeżdżają do punktu żywieniowego na na 69 km dla Giga i 29 km dla Mega. Przejazd w tym samym miejscu przez szosę 177 i dalej pod piaszczysty podjazd, następnie w lewo, aż do połączenia z dystansem Mini na 14 km Mini, 33 km Mega, 72 Giga.

Od tego momentu wszystkie trasy razem raczej płasko dopiero po przecięciu szerokiej szutrowej drodze na około 20 km przed metą urozmaicony fragment przy stawach. Na około 11  km przed metą przecinamy szosę 123 zabezpieczona przez Policję dalej do wiaduktu w Herburtowie wyjeżdżamy na asfalt, przejazd zabezpieczony barierkami i przez policję, jedziemy prawym pasem ruchu, następnie ostro w prawo -zachować ostrożność ze względu na dużą prędkość, w drogę szutrową i po kilkuset metrach to samo w lewo -zachować odpowiednia prędkość. Jedziemy dalej w ruchu  nie ograniczonym prze wieś Herburtowo i Marianowo, gdzie położono nową nawierzchnię, więc będzie szybko. Zachować ostrożność ze względu na nieograniczony ruch kołowy. Po zjeździe z asfaltu po 200 m dość szybki wyrzucający zjazd z zakrętem w prawo i piaskiem -zachować ostrożność. Widzimy w oddali most na Noteci, przejeżdżamy pod nim wzdłuż rzeki i UWAGA tu nowość: przed śluzą skręcamy w lewo na łąkę, dalej równolegle do rzeki aż do betonowego przepustu przed którym musimy zejść z roweru i przejść po wąskim betonowym murku przez rów melioracyjny. Dla mniej sprawnych będą strażacy którzy pomogą w przeprawie. Następnie krótko po wale przy Noteci i dalej w lewo przez chaszcze po wertepach do obsianego pola gdzie koniecznie proszę jechać po obrzeżu wzdłuż wytaśmowanej ścieżki. Bardzo proszę nie zrywajcie tej taśmy i jedźcie po dozwolonej dróżce, ponieważ właściciel pola dał nam tylko warunkową zgodę. Przed stadionem w lewo na mostek, na bieżni w prawo i po niecałym okrążeniu meta.

Dodatkowe uwagi:

  • Na punktach żywieniowych będą strefy zrzutu tak do 200 m . Proszę, nie wyrzucajcie śmieci w innych miejscach.
  • W razie jakiegoś nieszczęścia zadzwońcie na numer telefonu który znajduje się na waszym numerze startowym.
  • Na drogach leśnych zachować ostrożność z powodu obecności nieuprawnionych pojazdów np grzybiarzy.
  • Ewentualnie skorzystajcie z pomocy licznych wolontariuszy nadzorujących na trasie .
  • Na końcu wyścigu pojedzie pilot na motocyklu.
  • Jeśli zrezygnujecie z rywalizacji lub z innego powodu nie pojedziecie po trasie proszę zgłosić ten fakt przy stanowisku pomiaru czasu lub sędziemu zawodów.

Reszta informacji w regulaminie

0

Michałki 2018 – Wyniki dzieci

Chłopcy kat. 1-6 lat

Nazwisko imię Rocznik Miejscowość Nr startowy miejsce
Łukaszewski Michał 2012 Wieleń 035 1
Pertek Oskar 2013 Wieleń 043 2
Zawół Witold 2012 Wieleń 042 3
Łukasik Stanisław 2012 Marianowo 046 4
Hanczyk Maciej 2012 Szamotuły 044 5
Stochaj Kamil 2012 Wieleń 038 6
Hut Mikołaj 2012 Ujście 041 7
Berg Antoni 2013 Marianowo 053 8
Mamot Gabriel 2013 Wieleń 037 9
Fobka Stanisław 2013 Wieleń 032 10
Pietrzak Kacper 2013 Wieleń 052 11
Michałowski Jakub 2014 Murowana Goślina 045 12
Dymek Hubert 2013 Wieleń 055 13
Kurkiewicz Bartosz 2015 Wieleń 039 14
Rembarz Hubert 2013 Drawsko 048 15
Kędzierski Bruno 2014 Wieleń 050 16
Grochowski Gabriel 2012 Nowe Dwory 049 17
Juchacz Stanisław 2014 Wieleń 036 18
Fobka Jan 2015 Wieleń 031 19
Waligóra Piotr 2013 Wieleń 056 20
Łukaszewski Miłosz 2015 Wieleń 034 21
Maciejewski Lech 2015 Wieleń 033 22
Przybylski Tomasz 2015 Piła 040 23
Przymęski Kajetan 2017 Wieleń 047 24
Kędzierski Antoni 2016 Wieleń 051 25
Grzelak Jakub 2016 Wieleń 054 26

Continue Reading