1

Michałki 2010 – Podsumowanie

Zwycięzca GIGA - Andrzej Kaiser

Zwycięzca GIGA - Andrzej Kaiser

Zobacz także:
Wyniki: MINI MEGA GIGA
Galerie z wyścigu.

Dziesiąte Michałki przeszły do historii. Wystartowało 342 zawodników na trzech dystansach i około 50 dzieci w wyścigach rowerowych na stadionie. Te zawody dla młodych adeptów kolarstwa były ozdobą imprezy, rywalizacja była zażarta do tego stopnia, ze niemogący doczekać się sygnału startera młodzi zawodnicy w emocjach przewrócili zegar elektroniczny służący do pomiaru czasu dystansów głównych. Jednak nie zakłóciło to prawidłowego pomiaru.
Dzieci często w asyście rodziców rywalizowały o prestiż, puchary, medale i nagrody. Objadły się przy okazji słodyczami ufundowanymi przez Mauxion, a na koniec czekała tombola w której można było wygrać wspaniały rower i dwa kaski ufundowane przez Przyjaciół Michałków deweloperów Nad Wirenką z Poznania.
Dzieci ledwo zakończyły swoje rozgrywki, a już na metę wpadli zawodnicy dystansu Mini 30km.
Wygrał Bartek Kołodziejczyk z Chodzieży z wynikiem 58min56sek. Wśród kobiet najszybszą była Katarzyna Baczuń z Lubieszyna z czasem 1:14min
Sklasyfikowano 116 zawodników, a 114 miejsce zajęła ośmioletnia Julia Marecka z Rychlika.
Na dystansie Mega 57 km sklasyfikowano 186 zawodników. Wygrał Rafał Chmiel w czasie 2:11:56, a wśród kobiet najszybszą okazała się Joanna Wąsiel z Poznania z czasem 2h 46min.
Jednak królem Michałków okazał się Andrzej Kaiser wygrywając dystans giga 100 km w czasie 3:56:57. Jak na króla przystało zasiadł na tradycyjnym tronie ufundowanym przez firmę Wik-car który stał się jego własnością oprócz nagrody głównej ufundowanej przez THULE i dwóch pucharów za zwycięstwo w open i kategorii M 3. Dystans giga ukończyło 37 twardzieli, a wśród nich dwie super women 10 open Magda Hałajczak 4;39 i Joanna Gackowska z Brzozy z czasem 5:33.

Mistrzowie Polski Lekarzy

Mistrzowie Polski Lekarzy

W czasie tych zawodów lekarze na dystansie Mega walczyli o tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB Pięć mistrzowskich koszulek wywalczyli: Katarzyna Śmigielska Kozioł Poznań, Michał Małysza Lublin, Wojciech Szamrej Koszalin, Tomasz Kaczmarek Wieleń i Janusz Plesiewicz Wałcz.
Na zakończenie zgodnie z Michałkową tradycją na dekorowanych i szczęśliwców w losowaniu spadł grad nagród i prezentów. Nie wydaje się Wam ze tych nagród za dużo, strasznie wydłuża dekorację?
Podzielcie się swoimi uwagami, opiszcie przygody na trasie, podeślijcie zdjęcia, może zaoferujcie pomoc np. tak jak Bogdan i Marek, którzy spontanicznie zaproponowali te wspaniałe nagrody dla dzieci, czy jak Tomek, który dołączył do pracy przy www.
Jeśli będą następne Michałki to tylko dlatego, ze takich ludzi będzie więcej.
Również doceńcie bezinteresowną pracę ludzi z Nadleśnictw, Straży, Urzędów, dziewczyn z Banku i Szkół, uczniów, Zbyszka, Krzycha, Konrada, Tomka i UKSu i tych o których zapomniałem.
Dziękuję wszystkim, którzy pomagają, aby nasza impreza była taka jak była.

Tomasz Kaczmarek
UKS Płomień Wieleń

1

Nagroda dla DZIECI, wspaniały PROFESJONALNY ROWER!

Marek Słomczyński i Bogdan Bogacki to hobbyści rowerzyści, którzy uważają, że ruch na świeżym powietrzu a przede wszystkim jazda na rowerze to wspaniałe spędzanie wolnego czasu. Takie imprezy jak Michałki przyczyniają się do propagowania zdrowego stylu życia, a być może wyłonią wyczynowych adeptów sportu rowerowego i przyszłych Mistrzów. Dwaj Panowie postanowili dodatkowo
zmobilizować dzieci do udziału w tej imprezie i zafundowali WSPANIAŁY PROFESJONALNY ROWER marki Merida.

Będzie on losowany wśród wszystkich uczestników Michałków urodzonych w roku 1995 i młodszych. W losowaniu biorą zarówno udział dzieci startujące w zawodach na stadionie jak również biorące udział w maratonie Mini pod opieką rodziców oraz nie zdyskwalifikowane przez sędziów.

Losowanie zostanie przeprowadzone przed dekoracjami dystansów dla dorosłych.

Continue Reading

3

Michałki 2010 – startujemy 2010.09.18

Plakat

Plakat

Michałki 2010 to maraton MTB, który 18 września po raz siódmy zostanie rozegrany w malowniczej puszczy nad Drawą 18 września. Impreza odbywa się od 10 lat jednak pierwsze 3 edycje to były wyścigi cross country. Potem organizatorzy stwierdzili, że trzeba pochwalić się górzystą (!) Wielkopolską i oznakowali na stałe ponad 130 km tras na których rozgrywane są coroczne zawody.
 
 

 

Wyznaczono 3 dystanse: Mini 30km, Mega 57km i Giga 100km tylko dla gigantów bo to nie jest ani łatwa ani tym bardziej płaska trasa !

Poza pierwszym rozjazdowym 1,5km odcinkiem po szosie dalej jedzie się już tylko po leśnych i polnych ścieżkach, bezdrożach, pagórkach, chaszczach i jagodach. Trzeba być odpornym i nie zbierać grzybów, które pchają się pod kola. Po drodze piękne widoki, liczne jeziora, cztery punkty żywieniowe z pysznymi drożdżówkami, słodyczami Mauxion, izotonikami Borna, bananami itp. Na trasie dwa elektroniczne pomiary czasu, liczne punkty sędziowskie i wielu konkurentów do nagród, które na tym maratonie zaliczają się do najbogatszych w kraju.

Na stadionie czekają nagrody ufundowane przez takie firmy jak THULE, Kettler, SHIMANO, Colex, Wik-car, Torq, PaP. Oprócz tego puchary, dyplomy i tombola wśród wszystkich uczestników.

Podczas gdy maratończycy są na trasie, na stadionie odbywają się zawody dla młodych adeptów kolarstwa. Dzieci po wyścigach nagradzane są medalami i drobnymi nagrodami. Spośród wszystkich uczestników urodzonych w 1995 roku i młodszych startujących w maratonie mini lub zawodach na stadionie, będzie rozlosowany rower Merida Matts TFS 700 XC ufundowany przez developera „Nad Wirenką”.

W ramach wpisowego każdy maratończyk otrzyma tradycyjną odznakę maratonu, bidon z logo imprezy, pamiątkowy numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, wyniki natychmiast po ukończeniu wyścigu, dobrze zaopatrzone bufety, udział w tomboli i solidną porcję makaronu po wysiłku.

W ramach imprezy prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla Lekarzy o Puchar Delegatury Pilskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Lekarze będą rywalizować na rundzie MEGA o tytuł Mistrza Polski Lekarzy w maratonie MTB:
Serdecznie zapraszamy do udziału – aby się zapisać wystarczy wypełnić
kartę zgłoszeniową.
Serdecznie zapraszamy – UKS Płomień Wieleń


Wiadomości dla lekarzy