0

Podsumowano wieleński maraton kolarski „MICHAŁKI 2014”

Niespełna miesiąc po jedenastym ogólnopolskim maratonie w kolarstwie górskim cross- country Michałki 2014 Wieleń odbyło się podsumowanie imprezy. Spotkanie organizatorów oraz przedstawicieli instytucji wspierających, wolontariuszy i sponsorów imprezy odbyło się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wieleniu. W imieniu głównego organizatora imprezy Prezes UKS „Płomień” Wieleń- Tomasz Kaczmarek złożył podziękowania osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznego maratonu. Corocznie ponad sto osób jest bezpośrednio zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia. Oprócz licznego grona wolontariuszy silnego wsparcia udzielają organizatorom sponsorzy imprezy, dzięki którym wieleński maraton może zaoferować startującym zawodnikom walkę na trasie wyścigu o cenne nagrody. W tegorocznej imprezie udział wzięło 596 zawodników. Prezes podkreślił, że główny cel jaki przyświecał organizatorom w pierwszych „Michałkach”- popularyzacja sportu rowerowego wśród mieszkańców naszego regionu został osiągnięty. W tegorocznej edycji wystartowało ponad osiemdziesięciu zawodników z terenu powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego. Silne reprezentacje wystawiły również firmy, które są sponsorami tytularnymi imprezy: Thule i Brenderup. Obecny na podsumowaniu Prezes Firmy Brenderup Wieleń Tomasz Kurowski przekazał na ręce p. Tomasza Kaczmarka koszulkę kolarską Teamu Brenderup. Organizatorzy z dużym zadowoleniem odnotowali po raz DSC02979_tn10kolejny znaczny wzrost uczestników wśród najmłodszych adeptów kolarstwa. W zawodach dla dzieci rozegranych na stadionie udział wzięło 163 młodych kolarzy. Oprócz rekordu frekwencji został pobity rekord trasy na „Giga”- zwycięzca Andrzej Kaiser uzyskał czas 3:31:10. Niespodzianką tegorocznej edycji były dwa trony dla zwycięzców na giga, dla mężczyzny i kobiety. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dekorowani byli na tle ścianki z logami firm sponsorujących i instytucji wspierających imprezę.

Podkreślono dobre przygotowanie i sprawne działanie strażaków z okolicznych jednostek OSP, którzy profesjonalnie zabezpieczyli newralgiczne punkty trasy. Burmistrz Wielenia- Zbigniew Stochaj zaznaczył, że mimo wzorowej organizacji konieczne jest jeszcze spójniejsze działanie w zakresie współpracy wszystkich służb zaangażowanych w zabezpieczenie imprezy. Zaznaczono również, że Patronat Honorowy nad tegoroczną imprezą objął osobiście Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak.
Obecnym na spotkaniu przekazano imienne podziękowania.
Na oficjalnej stronie http://www.maraton.wielen.pl opublikowano liczne galerie zdjęć oraz filmiki, które w części oddają klimat tej wyjątkowej imprezy. Decyzja w sprawie organizacji przyszłorocznego maratonu zostanie podjęta podczas zebrania członków UKS „Płomień” Wieleń, które planowane jest w połowie listopada (14.11.2014 r., godz. 15.30).

 Hanna Forbrich
Inspektor ds. promocji i rozwoju
gminy Wieleń

Zdjęcia ze spotkania :

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.