Michałki 2008 za nami

PIĄTA EDYCJA !!!

20 września 2008
w Wieleniu odbył się PIĄTY ogólnopolski maraton w kolarstwie górskim
Cross Country Michałki 2008.
Michałki 2008

Zobacz także:
Galerie z wyścigu
Wyniki maratonu
Tegoroczne Nagrody

Do tej pory frekwencja oscylowała wokół 200 zawodników.

Tym razem przyjechało ich 323 co może świadczyć o tym, że nasza impreza cieszy się coraz większym uznaniem. Ten wzrost zainteresowania spowodował trochę

zdenerwowania wśród tych co lubią załatwiać wszystko na ostatnią minutę bo biuro zawodów ledwo nadążało z rejestracją.

Wyposażeni w numery z chipami do elektronicznego pomiaru czasu, zawodnicy punktualnie o 10.00 ruszyli na trasę dystansu Małego 57 km i Dużego 100 km. O wyborze dystansu mogli zadecydować dopiero na 27 km trasy gdzie był punkt rozdzielający.
Natomiast zawodnicy, którzy nie chcieli mierzyć się z dużymi odległościami mogli o godz 10.30 wystartować na dystansie Mini 30km.
Pogoda dla ścigantów była idealna. Bez deszczu, nie za gorąco. Trasa tylko przez pierwsze 1,5km po asfalcie. Reszta to las, łąki , pola , bezdroża, zwalniający miejscami tępo piach, krótkie podjazdy i zjazdy. Dla jadących wolniej piękne widoki, stawy, jeziora z ptactwem wodnym, grzyby pod kołami roweru, jeżyny i walka ze swoimi słabościami i z rywalami. Na trasie trzy punkty żywieniowe gdzie można było uzupełnić bidony i przekąsić co nieco.

Niektórzy opowiadali, że byli atakowani przez szerszenie, inni widzieli dziki, ale czy to była prawda czy tylko omamy ze zmęczenia trudno powiedzieć. Na pewno kilka osób przyjechało z pięknymi grzybami bo nie mogli oprzeć się pokusie, by je zostawić na trasie.

red. Piotr Kurek

red. Piotr Kurek

Wyścig mini zakończył się zwycięstwem Grzegorza Tomczaka z Wrześni z czasem 1.05h, małą rundę wygrał Remigiusz Kuźmicki ze Szczecina z czasem 2,11h, a królem zawodów został Filip Hasse z Gryfina przejechał trasę 100km zw czasie 4.07h. Jak przystało na króla zasiadł na tronie, którym był fotel wiklinowy ufundowany przez jednego ze sponsorów i otrzymał okazały puchar.
Pucharów, dyplomów i nagród było bez liku i nie tylko dla tych najszybszych lecz rozlosowano około 50 cennych nagród wśród wszystkich uczestników. Każdy uczestnik otrzymał solidną porcję makaronu, aby wytrwać do tomboli.

Wśród uczestników było prawie 30 lekarzy i medyków , którzy na rundzie Małej i mini rozegrali dodatkowo swoje zawody o Puchar Delegatury Pilskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych byli:na dystansie 57 km: L1 Anna Jurkiewicz z Dąbrowy Górniczej i L2 Edyta Swat z Przeźmierowa.. wśród mężczyzn: L1 Tomasz Śpiewak ze Zbylitowskiej Góry, L2 Wojciech Jurasz, L3 Tomasz Kaczmarek z Wielenia, L4 Wojciech Przybylski z Wrześni. Wśród medyków; Wioleta Jączkowska z Koszalina i Jarek Brzeziński z Poznania.

Na dystansie Mini 30 km zwyciężyli wśród lekarzy Małgorzata Idzior Haufa z Poznania i Maciej Włodarczyk z Piły, a wśród medyków: Renata Mituniwicz z Koszalina i Jakub Kaczmarek z Wielenia. Lekarze i medycy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Izbę Lekarską.

W czasie gdy maratończycy walczyli na trasie, na stadionie rywalizowały dzieci w zawodach rowerowych. Wystartowało 45 młodych adeptów kolarstwa. Otrzymali medale, nagrody i słodycze.
Nagrody zostały ufundowane przez firmy THULE, Kettler, RP Pawlak, Colex, Wik-car a pyszne słodycze przez Mauxion i drożdżówki z cukierni p. Grzegorzewskiego.
W organizacje zaangażowanych było ponad 100 osób a głównym organizatorem był UKS Płomień Wieleń.

Tomek