0

Michałki 2004 za nami

25 września 2004 w Wieleniu (powiat Czarnkowsko -Trzcianecki, północny-zachód Wielkopolski) odbył PIERWSZY w Wielkopolsce ogólnopolski maraton w kolarstwie górskim Cross Country Michałki 2004.
Zobacz także:
Galerie z wyścigu
Wyniki maratonu

W ramach maratonu prowadzona była odrębna klasyfikacja dla lekarzy o Puchar Delegatury Pilskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. W sumie w imprezie wzięło udział 221 osób, w tym także tegoroczni mistrzowie Polski MTB: Rafał Łukawski i Marek Witkiewicz.

Trasa maratonu jest ciekawa a zarazem wymagająca. Przebiega przez malownicze, pagórkowate drogi, ścieżki i bezdroża Puszczy Drawskiej. Trasa jest oznakowana na stałe. Można więc było trenować przed imprezą.
Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: „grande” (70 km) oraz „extreme” (110 km).
Obsługa sędziowska: system elektroniczny ten sam co na Bike maratonach.

Organizacja zawodów była bardzo dobra co było widać m.in. po organizacji punktów żywieniowych na trasie, gdzie w ekspresowym tempie zawodnicy otrzymywali niezbędne pożywienie i picie. Mimo że oznakowanie trasy było dobre, 12 zawodników zabłądziło i pomyliwszy trasę nadrabiali kilkanaście kilometrów.

W trakcie trwania zawodów na publikę zgromadzoną na stadionie miejskim w Wieleniu czekały liczne atrakcje, m.in. pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Wicemistrza Świata w Trialu Rowerowym Cartagena 1998 i Mistrza Polski w Trialu Halowym Zawiercie 2001 oraz zdobywcy Pucharu Świata w konkurencji skok wzwyż Francja 2002 – Marcina Bugajewskiego. Ponadto dla dzieci nie biorących udziału w maratonie zorganizowano na stadionie zawody rowerowe.

Prognozy pogody na tę pamiętną sobotę nie były nader optymistyczne. Zapowiadano deszcz i faktycznie cały poranek padało. Jak na zamówienie przestało gdy zawodnicy ustawili się na linii startu i już przez cały czas trwania maratonu nie spadła ani kropla. Przebijające się przez chmury słońce nie było w stanie wysuszyć gleby więc kilka garści błota było jednak widoczne na twarzach zawodników i ich rowerach.

Zwycięzcą maratonu w kategorii „open” na dystansie „grande” mężczyzn został Marcin Grzonka z czasem 2:49:20. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Zeman, która pokonała 70 km w czasie 3:38:55.
Jako pierwszy dystans „extreme”, czyli 110 km pokonał Wojciech Rakowski w czasie 4h.53min.

W klasyfikacji lekarzy w kategorii powyżej 46 lat zwyciężył Wojciech Przybylski. W kategorii 36-45 lat Tomasz Kaczmarek a do 35 lat Daniel Mazur.

Na zwycięzców oprócz pamiątkowych dyplomów czekały także wspaniałe nagrody, m.in.: bagażniki i relingi samochodowe firmy Thule, rower stacjonarny firmy Kettler oraz akcesoria rowerowe renomowanych firm.
Po dekoracji odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników maratonu.

Całą imprezę komentował miłośnik kolarstwa redaktor Piotr Kurka z Głosu Wielkopolskiego.

W maratonie 2004 startowało 221 zawodników.

[tekst: ePoznan.net]

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.