0

Michałki 2019 – Ważne informacje

Start honorowy Mega i Giga punktualnie o 10.00 ze stadionu do przejazdu przez tory kolejowe. Nie wolno wyprzedzać zawodników z pierwszej linii oraz pilota wyścigu na motocyklu.

Identyczna sytuacja z dystansem Mini który wystartuje o godzinie 10.30.

Oba wyścigi jadą drogą powiatową 123 zamkniętą przez Policję i po dwóch kilometrach skręcają w prawo do lasu. Proszę zachować ostrożność ze względu na dużą prędkość i znaczne zwężenie drogi. Następnie cały czas wg. znaków na żółtym tle. Na 5,5 km skręcamy po żółtych w lewo i rozpoczyna się niewielki podjazd. Na 9 km następuje rozjazd: zawodnicy Giga skręcają w lewo i mają na to czas do 10.30. Po tej godzinie można już tylko jechać prosto na dystans Mega oraz Mini.

Zawodnicy dystansu Giga przejeżdżają wieś Dębogóra dalej w stronę Kuźnicy Żelichowskiej do Żelichowa. Jest to dość wymagający odcinek, proszę zachować ostrożność zwłaszcza na podmokłych fragmentach. W Żelichowie punkt żywieniowy na krótkim odcinku asfaltowym zachować ostrożność ze względu na lokalny ruch samochodowy. Dalej pętla wokół Żelichowa. Następnie do Gieczynka, proszę zachować ostrożność ze względu na lokalny ruch przy gospodarstwach rolnych.

Przecinamy drogę 177 zabezpieczoną przez Policję i dalej w Dzierżążnie Małym na 47 km znajduje się punkt żywieniowy. Od 49 km zaczyna się dość trudna łąka z dziurami po bobrach, następnie bardzo ciekawy fragment z licznymi podjazdami i zjazdami i zwrotami akcji aż do 63 km gdzie nastąpi połączenie z dystansem Mega.

Natomiast zawodnicy Mega i Mini od 9 km jadą tą sama trasą aż do 13 km gdzie nastąpi oznaczony rozjazd: Mini w prawo a Mega w lewo. Mega następnie do Dzierżążna gdzie następuje przejazd przez szosę 177 zabezpieczony przez Policję i po 500 m jest punkt żywieniowy.  Za punktem w prawo, przez pola i od około 19 km ciekawy, bardzo urozmaicony fragment (należy uważać na głębokie koleiny) i częste zwroty akcji. Na 23 km następuje połączenie z Giga.

I od tego połączenia dwie trasy do mety jadą identycznie. Dojeżdżają do punktu żywieniowego na na 69 km dla Giga i 29 km dla Mega. Przejazd w tym samym miejscu przez szosę 177 i dalej pod piaszczysty podjazd, następnie w lewo, aż do połączenia z dystansem Mini na 14 km Mini, 33 km Mega, 72 Giga.

Od tego momentu wszystkie trasy razem raczej płasko dopiero po przecięciu szerokiej szutrowej drodze na około 20 km przed metą urozmaicony fragment przy stawach. Na około 11  km przed metą przecinamy szosę 123 zabezpieczona przez Policję dalej do wiaduktu w Herburtowie wyjeżdżamy na asfalt, przejazd zabezpieczony barierkami i przez policję, jedziemy prawym pasem ruchu, następnie ostro w prawo -zachować ostrożność ze względu na dużą prędkość, w drogę szutrową i po kilkuset metrach to samo w lewo -zachować odpowiednia prędkość. Jedziemy dalej w ruchu  nie ograniczonym prze wieś Herburtowo i Marianowo, gdzie położono nową nawierzchnię, więc będzie szybko. Zachować ostrożność ze względu na nieograniczony ruch kołowy. Po zjeździe z asfaltu po 200 m dość szybki wyrzucający zjazd z zakrętem w prawo i piaskiem -zachować ostrożność. Widzimy w oddali most na Noteci, przejeżdżamy pod nim wzdłuż rzeki i UWAGA tu nowość: przed śluzą skręcamy w lewo na łąkę, dalej równolegle do rzeki aż do betonowego przepustu przed którym musimy zejść z roweru i przejść po wąskim betonowym murku przez rów melioracyjny. Dla mniej sprawnych będą strażacy którzy pomogą w przeprawie. Następnie krótko po wale przy Noteci i dalej w lewo przez chaszcze po wertepach do obsianego pola gdzie koniecznie proszę jechać po obrzeżu wzdłuż wytaśmowanej ścieżki. Bardzo proszę nie zrywajcie tej taśmy i jedźcie po dozwolonej dróżce, ponieważ właściciel pola dał nam tylko warunkową zgodę. Przed stadionem w lewo na mostek, na bieżni w prawo i po niecałym okrążeniu meta.

Dodatkowe uwagi:

  • Na punktach żywieniowych będą strefy zrzutu tak do 200 m . Proszę, nie wyrzucajcie śmieci w innych miejscach.
  • W razie jakiegoś nieszczęścia zadzwońcie na numer telefonu który znajduje się na waszym numerze startowym.
  • Na drogach leśnych zachować ostrożność z powodu obecności nieuprawnionych pojazdów np grzybiarzy.
  • Ewentualnie skorzystajcie z pomocy licznych wolontariuszy nadzorujących na trasie .
  • Na końcu wyścigu pojedzie pilot na motocyklu.
  • Jeśli zrezygnujecie z rywalizacji lub z innego powodu nie pojedziecie po trasie proszę zgłosić ten fakt przy stanowisku pomiaru czasu lub sędziemu zawodów.

Reszta informacji w regulaminie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.