0

Michałki 2021

Dzień dobry,

Dla wielu nadchodzący okres kojarzy się z dobrymi nowinami i nadzieją.
Pamiętacie, jak to w czasie Wielkanocy przez 20 lat rozpoczynały się zapisy na wrześniowe Michałki. W ubiegłym roku niestety ich nie było, a teraz…?
Rejestracji jeszcze nie będzie, ale przynajmniej damy sympatykom naszej imprezy, światełko w tunelu. Rozpoczęliśmy przygotowania, aby 18 września zorganizować Michałki.
Jeśli będą, to na pewno z bardzo wieloma zmianami, które anonsowałem przed rokiem. Przypomnę:
Przenosimy start i metę do Dębogóry. Zaproponujemy Wam dwa dystanse: Mini, na prośbę tych mniej wyjeżdżonych, 26 kilometrowy, z 230 metrami przewyższenia oraz Mega, który składa się najpierw z odcinka Mini a dalej poprowadzony jest po najciekawszych fragmentach pierwszych Michałków i poprzedniej maratońskiej trasie giga. Będzie miał 63 km i 700 m przewyższenia. Zdaję sobie sprawę, że dotychczasowi „Giganci” będą czuli pewien niedosyt, ale zapewniam: aż tak łatwo nie będzie. Dla stałych bywalców, większość tras znajoma, jednak będzie kilka nowych atrakcji i niespodzianek. Bez asfaltu. Trasa to leśne ścieżki i bez ścieżki, pola, trochę szutrów, piach, błoto, korzenie. Na pewno nie wszyscy, całość pokonają z siodła.
Poza tym, zapisy i elektroniczny pomiar czasu będzie zapewniał maratonczykpomiarczasu.pl.
Komunikat kiedy uruchomimy rejestrację, ogłosimy niezwłocznie, gdy będzie można podjąć prawie pewną decyzję. Nie chcemy narażać Was na dylematy: zapisywać się czy nie, wpłacać nie wpłacać, rezerwować nocleg itp.
Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie, ponieważ wprowadzamy ograniczenie ilościowe zawodników. Zaplanowaliśmy 200 startujących na Mini i 200 na Mega.
Nie wiemy czy będzie można rozegrać zawody dla dzieci, ale chcielibyśmy je kontynuować.
Nie wiemy również w jaki sposób firmy tradycyjnie nas wspomagające, przetrwały trudny okres i na ile będą skłonne fundować piękne nagrody, ale oczywiście zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby było jak dawniej.
Sądzę, że latem na dwa tygodnie przed zapisami podam komunikat, którego dnia rozpoczniemy rejestrację. Oczywiście o innych sprawach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco.
Świątecznie Pozdrawiam. Zdrówka
Tomasz Kaczmarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.