3

Michałki 2010 – startujemy 2010.09.18

Plakat

Plakat

Michałki 2010 to maraton MTB, który 18 września po raz siódmy zostanie rozegrany w malowniczej puszczy nad Drawą 18 września. Impreza odbywa się od 10 lat jednak pierwsze 3 edycje to były wyścigi cross country. Potem organizatorzy stwierdzili, że trzeba pochwalić się górzystą (!) Wielkopolską i oznakowali na stałe ponad 130 km tras na których rozgrywane są coroczne zawody.
 
 

 

Wyznaczono 3 dystanse: Mini 30km, Mega 57km i Giga 100km tylko dla gigantów bo to nie jest ani łatwa ani tym bardziej płaska trasa !

Poza pierwszym rozjazdowym 1,5km odcinkiem po szosie dalej jedzie się już tylko po leśnych i polnych ścieżkach, bezdrożach, pagórkach, chaszczach i jagodach. Trzeba być odpornym i nie zbierać grzybów, które pchają się pod kola. Po drodze piękne widoki, liczne jeziora, cztery punkty żywieniowe z pysznymi drożdżówkami, słodyczami Mauxion, izotonikami Borna, bananami itp. Na trasie dwa elektroniczne pomiary czasu, liczne punkty sędziowskie i wielu konkurentów do nagród, które na tym maratonie zaliczają się do najbogatszych w kraju.

Na stadionie czekają nagrody ufundowane przez takie firmy jak THULE, Kettler, SHIMANO, Colex, Wik-car, Torq, PaP. Oprócz tego puchary, dyplomy i tombola wśród wszystkich uczestników.

Podczas gdy maratończycy są na trasie, na stadionie odbywają się zawody dla młodych adeptów kolarstwa. Dzieci po wyścigach nagradzane są medalami i drobnymi nagrodami. Spośród wszystkich uczestników urodzonych w 1995 roku i młodszych startujących w maratonie mini lub zawodach na stadionie, będzie rozlosowany rower Merida Matts TFS 700 XC ufundowany przez developera „Nad Wirenką”.

W ramach wpisowego każdy maratończyk otrzyma tradycyjną odznakę maratonu, bidon z logo imprezy, pamiątkowy numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, wyniki natychmiast po ukończeniu wyścigu, dobrze zaopatrzone bufety, udział w tomboli i solidną porcję makaronu po wysiłku.

W ramach imprezy prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla Lekarzy o Puchar Delegatury Pilskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Lekarze będą rywalizować na rundzie MEGA o tytuł Mistrza Polski Lekarzy w maratonie MTB:
Serdecznie zapraszamy do udziału – aby się zapisać wystarczy wypełnić
kartę zgłoszeniową.
Serdecznie zapraszamy – UKS Płomień Wieleń


Wiadomości dla lekarzy

Tomek

3 Comments

  1. świetna impreza, trasa bardzo malownicza, dobrze oznakowana. jedyny minusik dla panów z firmy mierzącej czas – rejestracja w tym roku trochę szwankowała ale koniec końców wszystko skończyło się dobrze. Dzięki serdeczne, już rezerwuję czas w przyszłym roku.

  2. Jak da mnie bomba! Startowałem 2 raz na GIGA i powiem szczerze, że w tym roku był to bardzo trudny odcinek, ale koniec końcem udało się dojechać, a to jest najważniejsze i daje największą satysfakcję 🙂 Pozdrawiam wszystkich uczestników szczególnie tych z okolicy 20 miejsca na GIGA, bo w końcu jakiś czas razem pokręciliśmy 😉
    Pozdrawiam Tomek nr 258.

  3. Wzorowa organizacja, bardzo miła atmosfera. Trasa bardzo dobrze oznakowana i dużo pomocy ze strony młodzieży wskazującej kierunek lub ostrzeżenia w miejscach „szczególnych”. Będę się szykował na przyszły rok. Jedynie tak jak ktoś napisał wyżej – chyba coś szwankowało ze sprzętem, czas w ostatecznej tabeli miałem kilka sekund gorszy niż ten wskazywany przez wyświetlacz w momencie przekraczania mety. Ogólnie i tak rewelacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.