Zapraszamy na Michałki 20013

14 września, w Wieleniu nad Notecią, w malowniczej Puszczy nad Drawą odbędzie się po raz 10 najstarszy w Wielkopolsce maraton MTB, Michałki 2013. Rozegrany zostanie na trzech dystansach: 34km, 57km oraz dla naprawdę dobrze przygotowanych 100km. Poza początkowym asfaltowym odcinkiem 2,5km reszta to lasy, łąki, bardzo urozmaicone ścieżki, wzdłuż jezior, wiele krótkich zjazdów i podjazdów. Na dystansie 57 około 350m przewyższeń na 100km około 850m.

Trasa w tym roku dla uatrakcyjnienia Jubileuszu poprowadzona w odwrotnym kierunku oznakowana na stałe. Na niej dobrze zaopatrzone bufety, ponad 40 stanowisk sędziowskich, maty elektroniczne i…grzyby.

Na mecie pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą maraton, porcja makaronu, drożdżówki, puchary i dyplomy dla dekorowanych na poszczególnych dystansach, wspaniałe nagrody min bagażniki samochodowe od firmy THULE. Na koniec tombola dla wszystkich uczestników maratonu z główna nagrodą – przyczepą samochodową firmy THULE.

Podczas rejestracji zawodnicy otrzymają pamiątkowe gadżety.

Kiedy zawodnicy będą na trasie to na stadionie odbędą się zawody rowerowe dla dzieci do 15 roku życia. Dzieci otrzymają medale, drobne nagrody, słodycze od MAUXION oraz wezmą udział w konkursie i troje z nich wyjedzie na nowych markowych rowerach ufundowanych przez dr Marka Słomczyńskiego i sklep Rowerownia z Poznania.

Podczas zawodów rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski Lekarzy w maratonie MTB, oraz zawody pozostałych branży medycznych.

Dla tych którzy już u nas byli nie trzeba zachwalać słynnych drożdżówek, napoju z browaru Fortuna, ilości nagród i atrakcyjnej trasy – ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich 2 km.

Zapraszam na www.maraton.wielen.pl. Tam wszelkie informacje, regulamin, zapisy, mapka, opis trasy , historia itp. A 14 września zapraszam do Wielenia nad Notecią na Michałki 2013.

w imieniu organizatora UKS Płomień – Tomasz Kaczmarek